Spacer ulicami Zakopanego

Parafia Sokoły Możliwość komentowania Spacer ulicami Zakopanego została wyłączona 51

Zakopane to najpopularniejsza górska miejscowość, która przyciąga do siebie co roku rzesze turystów. Odwiedzając Zakopane nie sposób nie odwiedzić Krupówek. Ulica Krupówki porównywana często do Moniciaka w Sopocie, to najbardziej znana i najczęściej odwiedzana przez turystów ulica miasta. Powstała ona w XIX wieku kiedy łączyła ul. Kościeliską z Kuźnicami i liczy sobie 1100 m i leżą wzdłuż potoku Foluszowego.

Idąc Krupówkami zauważyć można jeden z najbardziej charakterystycznych kościołów- Kościół św. Rodziny. Wewnątrz znajduje się stary piec kaflowy, rzeźbione ławy, konfesjonał i ambony. Zielony dach wieży kościelnej często traktowany jest jako punkt orientacyjny miasteczka.

Idąc dalej ujrzeć można Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chaubińskiego, zaprojektowana przez Witkiewicza i Franciszka Mączyńskiego w stylu Zakopiańskim. Za muzeum Tatrzańskim rozciąga się Górski Ogród Botaniczny, które nazwane jest potocznie alpianarium.

Kolejnym symbolem Krupówek jest Morskie Oko, jeden z najstarszych hoteli w Zakopanem, wybudowany w 1897 roku. Obiekt powstał na miejsce spalonego w 1893 roku budynku nazywanego „Jadniówką” w której mieściła się pracownia Stanisława Witkiewicza.

Oprócz tego hotelu, miasto posiada bogatą ofertę bazy noclegowej, taką jak kwatery prywatne, hostele, schroniska oraz wille i apartamenty Zakopane słynie nie tylko z walorów przyrodniczych i krajobrazowych i przyciąga nie tylko miłośników tatrzańskiej przyrody, ale również miłośników sztuki i kultury. Atrakcyjne i komfortowe apartamenty w Zakopanem tworzone z myślą o rodzinach i większych grupach turystycznych , a także przeznaczone dla nich festiwale oraz możliwość uprawiania rozmaitych sportów w każdym sezonie, zachęca turystów z dalekich miejscowości do dłuższego pobytu i powrotu do tego bajecznie położonego miejsca południowej Polski.

Inne nasze wpisy o turystyce i podróżach:

Spacer ulicami Zakopanego
1 vote, 4.00 avg. rating (82% score)

Related Articles

http://matkadoktorantka.pl/ - sokoły parafia, sokoły woj podlaskie, rody szlacheckie na podlasiu, wykaz mieszkańców, truskolasy olszyna, sokół pozdrawiam pasażerów, dyskoteka atlanta jeżewo, anna truskolaska, piotr zarzecki suraż

Search

Back to Top